Zrób sobie łąkę!

Podaruj innym nasiona. Niech twoim upominkiem będą kwiaty, nie plastik!

ZRÓB SOBIE ŁĄKĘ! Oferta gadżetów od Fundacji Łąka

Razem z Zofią Konarską i Katarzyną Minasowicz, świetnymi artystkami ze studia graficznego PARA-BUCH, zmierzyliśmy się z tematem łąkowych gadżetów.

Czy gadżety mogą być eko?

Z jednej strony trudno mówić w tym kontekście np. o zero waste, gdzie jedną z zasad jest refuse – „odmawiaj”. Mamy tę świadomość. Z drugiej – w różnych sytuacjach mimo wszystko ktoś decyduje, że klienci czy współpracownicy zasługują na podziękowanie i upominek. W takiej sytuacji nasiona łąk kwietnych są czymś najbardziej korzystnym dla przyrody i to one zostały naszym prezentem.

A co z opakowaniem?

Przy projektowaniu gadżetu określiliśmy kilka zasad. Po pierwsze – gadżet miał ostatecznie „znikać w środowisku”. W tym celu nie mógł zawierać plastiku, o którym mówi się, że po wylądowaniu na wysypisku rozkłada się 500 lat. Powiedzmy sobie szczerze – w skali ludzkiego życia pół tysiąca lat jest równoznaczne z „nigdy nie zniknie”. Dodatkowo recykling plastiku w Polsce jest na wyjątkowo niskim poziomie, m.in. przez brak systemu odbioru opakowań w sklepach. Odpada.

Nie zawiera tworzyw sztucznych

Etykieta jest kawałkiem zwykłego papieru, który można wrzucić do segregowanych śmieci lub skompostować. Nie wymaga sklejania dzięki precyzyjnemu wycięciu. Aby papierek był jak najmniejszy, w środku spisana jest skrócona instrukcja siania. Po pełne informacje zapraszamy na stronę www.laka.org.pl/ i do zakładki z poradnikami. Kompostowalna jest również zatyczka zrobiona z litego naturalnego korka. Co ze szkłem? Tu sprawa zależy od zasad przyjętych w danej miejscowości (jedne odbierają małe opakowania szklane razem z butelkami, inne niestety nie).

Dlaczego nie „zwykłe torebki”?

To nie tak. Szklana wersja opakowania jest na specjalne okazje, aby nasiona były ładnie wyeksponowane. My uważamy je za malutkie dzieła sztuki, których autorką jest przyroda. Ich różnorodność jest zachwycająca, więc chcieliśmy, aby były widoczne. Jednak zwykle, pakując nasiona na zamówienie konkretnego klienta, używamy papierowych kopert. Tak samo będzie w sklepie www.panilaka.pl, w którym znajdą się przetestowane przez nas mieszanki, m.in. smogówka.


Zauważmy przy okazji, że papierowe koperty też nie zawsze się sprawdzają jako opakowanie nasion. Trzeba wtedy bardzo uważać, aby nie zawilgotniały, a nie w każdym magazynie i sklepie się tego pilnuje. A my chcemy, żeby Wam urosło!

Błędny jest pogląd, że nasiona dostępne w dużych sklepach mają proste, ekologiczne opakowania. To przeważnie papier powleczony plastikiem lub sam plastik, nie nadający się potem do recyklingu. To był dylemat. Jednak przy nasiąkliwym opakowaniu nie byłoby gwarancji, że podarowane nasiona wykiełkują. Dlatego opakowanie przeznaczone do przekazania do dystrybucji komuś innemu musiało być wodoodporne.

Cena – 15 zł brutto za fiolkę

Opcje dodatkowe
Etykiety z logo klienta – 150 zł brutto (VAT 23%)
Etykiety w identyfikacji klienta – 860 zł brutto (VAT 23%)

W magazynie utrzymujemy stan ok. 500 szt. W przypadku większych zamówień lub chęci ich spersonalizowania prosimy o kontakt i ustalenie warunków indywidualnych: agnieszka.nowak@laka.org.pl

Przybliżony koszt wysyłki 1 paczki ze szkłem to 40 zł. W 1 paczce mieści się max. 500 szt. fiolek.

Terminy realizacji

Mogą się wahać od 1 do 4 tygodni zależnie od wielkości zamówienia i opcji dodatkowych, ponieważ gadżety składane są ręcznie. Zamówienia prosimy składać tu: agnieszka.nowak@laka.org.pl.

Podpisz petycję