Nowość na polskim rynku

Łąka rozwijana z rolki zakwitnie już po paru tygodniach.

Idealne rozwiązanie dla osób, które chcą uzyskać efekt łąki kwietnej natychmiast. Łąka z rolki sprawdzi się też na trudnym terenie takim jak skarpy i inne tereny pochyłe. Efekt kwitnienia otrzymujemy już po paru tygodniach od rozłożenia zwiniętej darni łąkowej.

Łąka kwietna “z rolki” to łąka osadzona na macie wegetacyjnej ze wzmocnionego włókna kokosowego z wkładką polipropylenową. Na jednej macie uprawiamy około 20 gatunków bylin (zielnych roślin wieloletnich). Tak przygotowana łąka jest łatwym w instalacji produktem, dzięki któremu można uzyskać piękny efekt wizualny prawie od razu.

Sucha łąka z rolki waży ok. 15 kg/m² a mokra ok. 20 kg/m². Ma 2-4 cm grubości i wymiary 2 x 2 m. Na czas transportu zwijana jest do rozmiarów 1,20 x 1,00 m. Maty należy rozkładać na wilgotne podłoże odpowiadające wymaganiom wybranych gatunków roślin, po czym podlać całość tak, aby zgromadziła odpowiednie rezerwy wody, potrzebne do ukorzenienia się roślin.

Rozwinięcie rolki powinno być ostatnim etapem prac na dachu, aby rośliny nie zostały zdeptane. Należy unikać instalacji przy temperaturach powyżej 20℃ i nie przechowywać zwiniętych rolek dłużej niż 24 godziny. Mata jest na tyle wytrzymała, że nadaje się także na dachy spadziste.

„Łąki z rolki” wykonujemy na specjalne zamówienie, a okres wzrostu roślin do około 3 miesięcy. Dlatego należy zaplanować użycie tego produktu z wyprzedzeniem, aby otrzymać łąkę najlepszej jakości.

Podpisz petycję