Szklarnia miejska

Fundacja Przestrzeń Publiczna zaprosiła nas do współpracy przy tworzeniu szklarni miejskiej nad Wisłą.

Mieliśmy przyjemność pomóc w towrzeniu projektu Szkalrnia miejska. Naszy zadaniem było przeprowadzenie warsztatów dotyczących łąk.

Zasialiśmy kawałek łąki w gruncie i przygotowaliśmy moduł z sadzonek roślin łąkowych który można wykorzystać do tworzenia cześći zielonego dachu

 

 

 

Szklarnia Miejska - centrum edukacyjno-warsztatowe z cyklu projektów Green Warsaw współfinansowane przez WFOŚiGW w Warszawie.
 
Szklarnia w formie drewnianych KUBIK-ów usytuowana na nabrzeżu Wisły jest nie tylko miejscem uprawy roślin w mieście, lecz także atrakcyjnych warsztatów o tematyce ekologicznej.
W KUBIK-ach można sadzić i pielęgnować warzywa i zioła oraz poznać najnowsze światowe trendy w tworzeniu ogrodów i szklarni na dachach miejskich budowli.
Na dachu KUBIK-a urośnie łąka a zaproszeni goście opowiedzą o bioróżnorodności fauny i flory nadwiślańskich łąk.
Pierwsze zbiory warzyw już w połowie września! Zapraszamy do współtworzenia miejskiej szklarni. Warsztaty w każdy wtorek i czwartek.

Szklarnia Miejska - centrum edukacyjno-warsztatowe z cyklu projektów Green Warsaw dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 66.815,00 zł.