O nas

Nasze miasta toną w smogu i betonie. Zmieńmy to razem siejąc łąki kwietne.

biuro@laka.org.pl

Misja
Naszą misją zastępowanie nudnych trawników łąkami kwietnymi. Łąki muszą być koszone maksymalnie dwa razy w roku a nie kilkanaście jak trawniki. Pięknie wyglądają i dają kilogramy pożywnego nektaru dla zapylaczy.

Działania
Aby przekonać Polaków do łąk działamy na kilku poziomach min. edukujemy dzieci, namawiamy do zmiany prawa urzędników i prowadzimy badania. Pokazujemy niezwykły mikrokosmos roślin i owadów który można znaleźć na łące. Po dwóch latach działalności jesteśmy najlepszymi ekspertami w naszej dziedzinie. Dotychczas skupialiśmy się na terenie Warszawy gdzie udało nam się wysiać ponad 30 pokazowych łąk, stworzyć centrum edukacji i wprowadzić zmiany do prawa. Teraz zaczynamy działać w innych miastach.

Nasiona
W swojej pracy wykorzystujemy bardzo duże ilości nasion, wspólnie z Fundacją Ashoka oraz Stowarzyszeniem Monar realizujemy program który będzie angażował bezrobotnych i uzależnionych w zbieranie oraz produkcję nasion. Chcemy działać w sposób przemyślany i sprawiać że nasze działania będą miały dobry wpływ na społeczeństwo.

Każdy może dołączyć do naszej akcji poprzez zmianę we własnym ogródku lub namówienie władzy w swoim mieście do działania. Garść nasion to wszystko czego potrzeba aby poznać moc kwiatów.