EKO MIASTO okazało się sukcesem

33 łąki kwietne, 110 drzew, 1.500 budek dla ptaków -
projekty wybrane przez mieszkańców Warszawy do realizacji
w ramach inicjatywy społecznej EKO MIASTO

EKO MIASTO to projekt wsparcia inicjatyw o charakterze ekologicznych zgłaszanych w ramach warszawskiego budżetu partycypacyjnego i inicjatywy lokalnej. Głównym celem projektu jest wsparcie mieszkańców stolicy na etapie planowania i realizacji projektów ukierunkowanych na działania proekologiczne. EKO MIASTO powstało w odpowiedzi na liczne trudności, które napotkali autorzy ekologicznych projektów w pierwszej edycji warszawskiego budżetu partycypacyjnego. W efekcie wiele zgłoszonych inicjatyw nie przeszło wstępnej weryfikacji.

Chcemy aby wszyscy autorzy ekologicznych pomysłów działali wspólnie dbając o jakość swoich projektów i wspólnie je promując. Jak pokazały wyniki tegorocznego głosowania nasze działania mają głęboki sens - mówi Maciej Podyma, pomysłodawca EKO MIASTO. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych dołączeniem do nas. Warunkiem jest poddanie projektu weryfikacji i czynny udział w promocji całej akcji. Podstawowym kryterium zakwalifikowania do EKO MIASTA to przeznaczenie co najmniej 60 % budżetu projektu na działania ekologiczne, np. nasadzenia, budki dla ptaków, edukację.

W przyszłym roku dzięki inicjatywie powstaną 33 łąki kwietne i 1.500 ptasich mieszkań. Zazieleni się ulica Świętokrzyska i plac Powstańców. Zasadzonych zostanie 110 drzew. Wszystkie te projekty zdobyły łącznie 35.268 głosów Warszawiaków, a ich realizacja będzie kosztowała ponad 1,3 mln złotych.

Pomysłodawcą EKO MIASTA jest Fundacja „Łąka”. Do tej pory w inicjatywę zaangażowały się Stowarzyszenie Ptaki Polskie, Greenpeace Polska, Stowarzyszenie Mieszkańców Domków Fińskich, Stowarzyszenie Ochocianie, Warszawa Obywatelska, Fundacja Noga w Łąpę, Fundacja Fabryka Przyrody.

Zapraszamy www.ekomiasto.waw.pl

Kategoria: