Dlaczego?

Nasze miasta toną w smogu i betonie.  Pszczoły masowo wymierają  z powodu braku różnorodnego pokarmu.  Dzieci znają tylko kilka dzikich kwiatów.

Zmieńmy to razem siejąc łąki kwietne.

Ekologiczna

Siejąc łąki kwietne wspieramy przyrodę. Łąki przyciągają pszczoły, motyle i ptaki szukające pożywienia oraz schronienia. Łąki mogą być oazą spokoju w miastach dla ludzi oraz roślin i zwierząt znajdujących tu swoje miejsce do życia. Łąki pomagają zachować cenną wodę tam gdzie jest potrzebna oraz zatrzymują pyły tworzące smog.

Piękna

Łąki kwietne to miejsca pełne życia dostarczające pozytywnych doznań estetycznych. Dostępność pokarmu przyciąga różnorodne owady i inne zwierzęta, a kwitnące rośliny zachwycają barwami i zapachami. Ich wygląd zmienia się dynamicznie wraz z porami roku. Łąkę można stworzyć na każdym skrawku terenu, zapraszając kolor, dźwięk i zapach do naszego otoczenia.

Praktyczna

Łąki kwietne wymagają mniej pielęgnacji niż trawniki. Dobrze wykonana łąka kwietna nie wymaga pracy związanej z nawożeniem i podlewaniem. Poprzez założenie łąki ograniczamy także liczbę koszeń w ciągu roku, zmniejszając wydatki na utrzymanie zieleni miejskiej. Łąki kwietne mogą stanowić istotny element zieleni na osiedlach, w parkach i pasach drogowych.